Bu sayfa : 924547 kez ziyaret edilmiştir.
17 Şubat 2019

Sayın Valimiz Hulusi Şahin, çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere İlçemizi ziyaret etti.
Sayın Valimiz Hulusi Şahin, çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere İlçemizi ziyaret etti. İlk olarak Kaymakamlığımızı ziyaret eden Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Mustafa Maslak’tan ilçede yürütülen hizmetlere ilişkin bilgi aldı.

 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan mahalle ve köy muhtarlar toplantısı Sayın Valimiz Hulusi Şahin başkanlığında Kaymakamımız Mustafa Maslak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, ilçenin kamu kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Valimizin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda; mahalle ve köylerde yürütülen hizmetler ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

 

Muhtarlara hitap eden Sayın Valimiz, Beşiri ilçesinin köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, “Beşiri halkı geçmişinde teröre karşı net duruşuyla, devletine ve milletine sahip çıkmıştır. Beşiri’nin güzelliklerle anılması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Bizim hedefimiz, insanımıza insanca yaşayabileceği en güzel fırsatları sunabilmek ve çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlayabilmektir. Bütün mücadelemiz bunun içindir. Devlet diyor ki, ‘ben size hizmet edeyim, siz de mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayın. Çocuklarınız güzel bir şekilde büyüsünler ki ekmeğini kazansınlar ve memlekete hizmet etsinler. Bunların olabilmesi için de huzur ve güven gerekiyor. Önce huzur içerisinde olacağız. Bunu sağladıktan sonra tarım da sanayi de ve turizm de gelişir.” diye konuştu.

 

Köy ve Mahalle muhtarları,  devletin köy ve mahalledeki en önemli temsilcileri olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, “Sizlere kanunların yüklemiş olduğu görevler var. Köy ve mahallelerde yaşanan birçok olaydan muhtar sorumludur. Çünkü devlet muhtarı ‘emin kişi’ olarak görüyor. Sizler seçim sürecinde köy ve mahalledeki huzuru, güveni ve sükutu herkesten önce sağlamakla görevli kişilersiniz. Sizden her zaman uzlaştırıcı taraf olmanızı bekliyoruz” dedi. 

 

Konuşmanın ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Sayın Valimiz, köy ve mahalle sorunlarının giderilmesi konusunda ilgili kurumların gerekli çalışmaları yapacağını ve takipçisi olacaklarını belirterek, devletin imkanları doğrultusunda muhtaç ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımların devam edeceğini ifade etti. 

 

 

Toplantının ardından İkiköprü Beldesine geçen Sayın Valimiz, Turgut Özal Mahallesinde yeniden yapılacak Selahaddin’i Eyyubi Camii alanında incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Bu haber : 296 kez izlenmiştir
Bu sayfa : 923346 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 946057 kez ziyaret edilmiştir.